STRONA GŁÓWNA
O PROGRAMIE
VII EDYCJA
- Aktualności
- Raporty LOG
- Ankieta dla LOG
GALERIA
ZESPÓŁ
KONTAKT
REJESTRACJA
FORUM
LOGOWANIE
użytkownik:
hasło:
jesteś w: Działaj Lokalnie >> Odpowiedzialny Biznes - lokalne działania CSR I CCI (FIO)
Odpowiedzialny Biznes - kilka słów o programie

Program finansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2007

Czas realizacji programu: 1 sierpnia - 31 grudnia 2007.

"Odpowiedzialny Biznes - lokalne działania CSR i CCI"  jest to pierwszy projekt poświęcony identyfikowaniu lokalnych działań o charakterze CSR i CCI i wykorzystaniu tej wiedzy do inicjowania współpracy lokalnej włączającej odpowiedzialny biznes.

Celem projektu jest wzmocnienie lokalnych organizacji grantowych w zakresie współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Pośrednio służyć on będzie zidentyfikowaniu i nagłośnieniu przykładów oraz rezultatów działań o charakterze społecznej odpowiedzialności (CSR, z ang. corporate social responsibility) i społecznego zaangażowania (CCI, z ang. corporate community involvement) podejmowanych przez lokalne firmy

Przedsięwzięcie ma przyczynić się do wsparcia i wzmocnienia wybranych lokalnych organizacji grantowych, które poszukują strategicznych partnerów i darczyńców wśród przedstawicieli sektora biznesu.   

Jednocześnie projekt ma służyć wypromowaniu dobrych praktyk na polu współpracy instytucji for-profit z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Projekt ma charakter lokalny – jego realizacja przebiegać będzie we współpracy z wybranymi lokalnymi organizacjami. Wypracowane rezultaty zostaną jednak udostępnione innym społecznościom, dlatego zakładanym długofalowym rezultatem działań jest zwiększenie poczucia odpowiedzialności lokalnych przedsiębiorców za otoczenie, wzrost zaufania do organizacji społecznych, a także podejmowanie coraz liczniejszych działań o charakterze CSR i CCI. Przyczyni się to do wzmocnienia lokalnych organizacji oraz zwiększenia oddziaływania prowadzonych przez nie przedsięwzięć społecznych.

================================================================

AKTUALNOŚCI

Zakończenie programu

Wraz z końcem roku 2007 zakończył się program "Odpowiedzialny biznes - lokalne działania CSR i CCI", współpfinansowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społeczenej w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w programie i zachęcamy do zapoznania się z publikacją powstałą w trakcie jego trwania pt. "Odpowiedzialny biznes - perspektywa lokalna" - praktycznym przewodnikiem dla przedsiębiorców.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------3 grudnia 2007 odbyła się w Warszawie konferencja "Odpowiedzialny biznes - perspektywa lokalna" organizowana wspólnie przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Business Centre Club. Spotkanie zgromadziło ponad 80 przedstawicieli świata biznesu, organizacji pozarządowych a także specjalistów zainteresowanych tematyką społecznego zaangażowania małych i średnich firm.


Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z efektami 3 lokalnych konferencji poświęconych zagadnieniu wspierania organizacji pozarządowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Spotkania takie odbyły się w listopadzie br. w Gdańsku, Warce i Tarnowie. O dobrych praktykach współpracy opowiadali także przedstawiciele organizacji pozarządowych z Gierałtowic i Płocka. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiła prezentacja pani Agaty Stafiej- Bartosik na temat komunikowania się firm i NGO. Panel dyskusyjny kończący konferencję pozwolił na kontynuowanie tej tematyki przez reprezentantów obydwu stron. W panelu udział wzięli: pan Krzysztof Więckiewicz – dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, pani Anna Potocka – wiceprezes Business Centre Club, pani Teresa Knyzio – przedsiębiorca z Warki, pani Agnieszka Poliwka - przedstawiciel LOG w Tarnowie i pani Agata Stafiej - Bartosik - niezależny ekspert. Dyskusję moderował pan Paweł Łukasiak - prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Otwarcie konferencji: Paweł Łukasiak (ARFP) i Anna Potocka (BCC)

informacje o programie "Odpowiedzialny biznes - lokalne działania CSR i CCI": Iwona Olkowicz (ARFP)

prezentacja konferencji lokalnej w Gdańsku: Waja Jabłonowska (Fundacja Pokolenia)

prezentacja konferencji lokalnej w Warce: Dorota Lenarczyk (Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

opowieści o lokalnej współpracy z biznesem: Iwona Marczak (CRSE w Płocku) i  Mateusz Papkala (FMS w Gierałtowicach)

"Komunikowanie organizacji pozarządowych i biznesu. Czyli o tym, czy przedsiębiorcy i społecznicy moga znaleźć wspólny język" - prezentacja Agaty Stafiej-Bartosik, eksperta CSR.

"Komunikowanie o społecznym zaangażowaniu biznesu lokalnie" - panel dyskusyjny. Moderacja - Paweł Łukasiak (ARFP), uczestniczą (od lewej): Agata Stafiej-Bartosik, Agnieszka Poliwka - przedstawiciel LOG w Tarnowie, pani Teresa Knyzio – przedsiębiorca z Warki, Anna Potocka - wiceprezes Business Centre Club i Krzysztof Więckiewicz - dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal NGO.PL.

Podczas spotkania miała miejsce premiera publikacji - praktycznego przewodnika dla przedsiębiorców pt. "Odpowiedzialny biznes - perspektywa lokalna. Lokalna współpraca organizacji pozarządowych z małymi i średnimi przedsiębiorstwami", wydanego przez Akademię. Przewodnik w wersji elektronicznej dostępny jest do pobrania w dziale PUBLIKACJE na stronie głównej (zakładka po prawej stronie ekranu).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy owocnej współpracy!

Konferencja i publikacja sfinansowane zostały ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Business Centre Club

serdecznie zapraszają na konferencję "Odpowiedzialny biznes - perspektywa lokalna".
Powiemy, jak rozpocząć współpracę, jak wspólnie odnosić sukces, jakie trudności mogą się pojawić i jak je pokonać - zapraszamy do dyskusji!
Konferencji towarzyszyć będzie premiera książki - przewodnika dla małych i średnich przedsiębiorstw, dotyczącej tej tematyki.

Kiedy? 3 grudnia 2007

Gdzie? W siedzibie BCC, Plac Żelaznej Bramy 10

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres m.michalek@filantropia.org.pl do dnia 26.11.2007

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferecja współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

>>> zobacz zaproszenie

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Organizatorzy regionalnych konferencji w projekcie ODPOWIEDZIALNY BIZNES - LOKALNE DZIAŁANIA CSR I CCI wyłonieni!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że decyzją Komisji Konkursu Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wesprze realizację konferencji zaplanowanych przez: Centrum Animacji Społecznej Horyzonty z Tarnowa, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. - Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa z Warki,  Fundację Pokolenia z Tczewa. Więcej informacji o planowanych konferencjach już wkrótce.

W publikacji będącej przeglądem lokalnych działań o charakterze społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności, znajdą się opisy współpracy z biznesem następujących LOG: Fundacja Pokolenia,  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. - Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa, Centrum Animacji Społecznej Horyzonty, Stowarzyszenie Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku,  Forum Młodzieży Samorządowej w Gierałtowicach.

Gratulujemy!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga - KONKURS! Odpowiedzialny Biznes- Lokalne Działania CSR i CCI

Konkurs kierowany jest do sieci 45 LOG i finansowany jest ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2007  a także od Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

Poświęcony jest identyfikowaniu lokalnych działań o charakterze CSR i CCI w kontekście współpracy lokalnego biznesu z Lokalnymi Organizacjami Grantowymi.

Termin składania prac mija 17 września 2007 r.

>>> Przeczytaj regulamin

 

 


Strona Działaj Lokalnie powstała w ramach programu
"Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności


Strona Działaj Lokalnie jest tworzona i redagowana przez zespół
Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce