STRONA GŁÓWNA
O PROGRAMIE
VII EDYCJA
- Aktualności
- Raporty LOG
- Ankieta dla LOG
GALERIA
ZESPÓŁ
KONTAKT
REJESTRACJA
FORUM
LOGOWANIE
użytkownik:
hasło:
jesteś w: Działaj Lokalnie >> Gala podsumowująca V edycję

Gala podsumowująca V edycję Programu „Działaj Lokalnie”

Warszawska ZACHĘTA – Narodowa Galeria Sztuki od dawna nie przeżywała takiego oblężenia! 11 kwietnia 2008 zjechali się do niej nie tylko znawcy nowoczesnej sztuki, ale przede wszystkim liderzy organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz i świata mediów aby wspólnie mówić o działaniu dla wspólnego dobra.

 

Okazją stało się zakończenie jubileuszowej V edycji Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z siecią Lokalnych Organizacji Grantowych (LOG).

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Senatu RP a swoją obecnością i ciepłymi słowami zaszczycił zebranych p. Radosław Mleczko - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla członków sieci LOG, którzy zwyciężyli w konkursie „Opowiedz...” promującym działania regionalne, oraz w konkursie na najefektywniejsze Lokalne Organizacje Grantowe w 2007 roku. Pan Minister Mleczko zaskoczył zebranych obietnicą dodatkowej nagrody ufundowanej przez MPiPS dla jednej z nagrodzonych organizacji.

 

>>> zobacz, kto wygrał

 

Światło dzienne ujrzała też po raz pierwszy publikacja podsumowująca V edycję Programu „Działaj Lokalnie”, prezentująca działania LOG..

 

Na zakończenie spotkania zgromadzonych gości porwała swoim występem Marysia Sadowska.

 

Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

 Warsztaty dla sieci LOG

10 i 11 kwietnia 2008 Centrum Zielna w Warszawie gościło przedstawicieli sieci LOG. Z wielkim zaangażowaniem wzięli oni udział w szkoleniu, które rozpoczął warsztat Realna wartość kapitału sieci Lokalnych Organizacji Grantowych, prowadzony przez Jacka Jakubowskiego z  Grupa TROP. Była to nie tylko dobra zabawa, ale też poznanie siebie nawzajem.

 

Kolejnym punktem szkolenia był warsztat i dyskusja w grupach Praca z lokalną komisją grantową – modele i dobre praktyki, prowadzony przez Tomasza Schimanka i Pawła Łukasiaka. Uczestnicy wymieniali się pomysłami na dobre funkcjonowanie komisji przyznającej granty a także starali się zdefiniować cechy komisji idealnej.

 

Popołudnie przeznaczone zostało na prezentacje ciekawych programów i inicjatyw, z których mogą korzystać LOG:

1. Program operacyjny „Kapitał Ludzki” (Europejski Fundusz Społeczny)

o możliwościach pozyskiwania środków przez LOG na działania wzmacniające „Działaj Lokalnie”

2. o możliwościach pozyskiwania dotacji przez firmy działające lokalnie i angażujące się w działania społeczne - Prezentacja i dyskusja. Katarzyna Kozłowska, BORIS. Waja Jabłonowska, Fundacja Pokolenia

3. Program Wsparcia Technologicznego dla NGO firmy Microsoft

Prezentacja. Justyna Muranowicz, Microsoft.

4. Projekt “CITI helps students. Students help locally” finansowany przez Citi Handlowy.

5. Program „Wiedza. Rozwój. Komunikacja. Program wsparcia funduszy lokalnych w krajach wyszehradzkich”. Prezentacja i dyskusja, Paweł Łukasiak, Iwona Olkowicz oraz Anna Iwińska-Nowak, ARFP

 

Drugi dzień warsztatów zdominował temat KAPITAŁU SPOŁECZNEGO, którego analizę przedstawił zespół dr Anny Gizy-Poleszczuk (Instytut Socjologii UW) - Czym jest kapitał społeczny i do czego tak naprawdę służy? Dążenie do dobra wspólnego - jak to robić i po co? Wiedza o społeczności i o nas samych - skąd ją czerpać i dlaczego powinniśmy ją zdobywać?

 

Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy udali się na uroczystą Galę Programu „Działaj Lokalnie”.

 

Było nam bardzo miło gościć w Warszawie tylu znakomitych lokalnych liderów! Jeśli są Państwo zainteresowani prezentacjami z warsztatów, prosimy skorzystać z zakładki „dokumenty do pobrania” widocznej po zalogowaniu.

 Strona Działaj Lokalnie powstała w ramach programu
"Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności


Strona Działaj Lokalnie jest tworzona i redagowana przez zespół
Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce