STRONA GŁÓWNA
O PROGRAMIE
VII EDYCJA
- Aktualności
- Raporty LOG
- Ankieta dla LOG
GALERIA
ZESPÓŁ
KONTAKT
REJESTRACJA
FORUM
LOGOWANIE
użytkownik:
hasło:
jesteś w: Działaj Lokalnie >> Ścieżka A
"DZIAŁAJ LOKALNIE II" - ŚCIEŻKA A

 

„DZIAŁAJ LOKALNIE II” ŚCIEŻKA A – „WYKORZYSTAJ SPRAWDZONY POMYSŁ”

 

 

Spośród projektów zrealizowanych w pierwszej edycji programu wybraliśmy 12 najciekawszych, skierowanych na rozwiązanie konkretnych, powszechnie występujących problemów. W drugiej edycji programu, w ramach tej ścieżki, organizacje z całej Polski mogły zaadaptować jeden z tych 12 modeli. Dzięki takiemu rozwiązaniu dobre, nowatorskie projekty wypracowane w ramach Działaj Lokalnie nie są „odkładane na półkę” lecz trafiaja do innych społeczności.

 

 

Ścieżka ta prowadzona była w formie otwartego konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych oraz lokalnych instytucji kulturalno – oświatowych. Zadaniem instytucji uczestniczących w tej ścieżce była twórcza adaptacja jednego z 12 pomysłów zrealizowanych w pierwszej edycji Działaj Lokalnie - uznanych przez Komisję Programu za modelowe. Spośród ponad 70-ciu wniosków złożonych do tej ścieżki Komisja wybrała 12 wykorzystujących pomysły 10 modelowych inicjatyw. Łączna kwota dofinansowania inicjatyw w tej ścieżce wyniosła 222 020, 00 zł.

 

 

Odbiorcami Ścieżki A było bezpośrednio 4 270, a pośrednio 69 817 osób, w realizację zaangażowało się 402 wolontariuszy i 151 partnerów społecznych, pozyskano lokalnie dodatkowe środki finansowe w wysokości 90 231 zł, promowano działania poprzez 56 audycji radiowych i telewizyjnych, 113 artykułów prasowych i 22 informacje zamieszczone w internecie.


Strona Działaj Lokalnie powstała w ramach programu
"Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności


Strona Działaj Lokalnie jest tworzona i redagowana przez zespół
Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce